Randevu Al Tedavi Fiyatları

Başlık bir çok insanın yeni bilgiler edinmesini sağlayacaktır. Çünkü hemoroid hastalığı 2 farklı şekilde olup, 4 farklı derecesi olan bir hastalıktır. Makat iç kısmında ortaya çıkan iç hemoroid, makat dış kısmında görülen ise genelde seyrek görülür. Dış hemoroid olarak sınıflandırılmaktadır. Bunların belirtileri, teşhisi ve hatta tedavileri farklıdır. Dilerseniz öncelikle iç hemoroid nasıl anlaşılır, belirtileri nelerdir, onları görelim.

İç Hemoroid Belirtileri Nedir?
Makat iç son kısmında toplardamarların bağ genişlemesi sonucu ortaya çıkan iç hemoroid dışarıdan bakıldığında görülme imkanı yoktur. O nedenle muayene esnasında hekimler anoskop yardımı ile teşhis etmektedir.

Makat Kanamasına Neden Olur!
4 Dereceden oluşan iç hemoroid birinci derece yani ilk ortaya çıktığında genellikle dışkılama esnasında makatta kanama meydana gelir. Ağrısız makat kanaması %90 oranında basur hastalığını işaret etmektedir. Dışkılama esnasında kanama ve can yakıcı bir durum oluyorsa bu hemoroid değil Anal Fissur olma ihtimali yüksektir.

Makat Dışına Çıkan Meme
İlk evrelerde önlem alıp tedavi edilmediğinde ikinci derece hemoroid olup, dışkılama esnasında sadece kanama değil aynı zamanda hemoroid memesi makat dışına çıkmaktadır. Dışkılama bitmesi ile birlikte geri makat iç kısmına girmektedir. Üçüncü derece olması halinde ise dışkılama esnasında makat dışına çıkan basur memesi kendisi girmeyip, hasta parmağı ile sokması gerekir. Aksi halde Tromboze hemoroid oluşur ki dayanılmaz ağrı yaşatır.

Hemoroid Ağrı Yapan Bir Hastalık Değildir
Basur ağrısı diye genel bir tanı olmayıp, sadece üçüncü derece hemoroid hastalarının dışkılama esnasında dışarı çıkan memeyi elleri ile içeri sokması gerekir. Bu işlemi unutmanız halinde tromboze hemoroid dediğimiz boğulmuş hemoroid durumu ortaya çıkacak ve 3-4 gün sürecek ciddi ağrılar ile yüz yüze kalacaksınız. Bunun dışında hemoroid ağrısı şeklinde bir durum yoktur. Genellikle kanama eğilimi olan bir hastalıktır. Bazen kişide kansızlığa neden olabilmektedir.

Makat Dışında Bulunan Memeler Dördündü Derece Hemoroid
Hastalığın son aşamasında ise hemoroid memesi artık hep makat dışında kalmakta olup, insanları psikolojik olarakta etkilemektedir. Maalesef utanma sorunu ve ihmalkarlık sonucu bu noktaya gelinmektedir. Aşağıda yer alan görsellerde hemoroid dereceleri ile bu derecelerin makat içi ve dışında nasıl göründükleri yer almaktadır.

İç Hemoroid ve belirtileri hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, bir çok insanın düştüğü hataya dizde düşmemeniz için bitkisel hemoroid tedavisi hakkında bilgi sahibi olmanızı istiyoruz. Hastalığın tedavisi yönünde hiç bir bilimselliği olmayan bu konuyu yandaki linke tıklayarak inceleyebilirsiniz. https://www.sehersirin.com/hemoroid-bitkisel-tedavisi-olur-mu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Seher ŞİRİN © 2018