Randevu Al Tedavi Fiyatları

BEN TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Ben aldırma işlemi sadece estetik amaçlı olmayıp,  kanserleşme riskine karşı da bir önlemdir. Özellikle koyu renkli benler güneşin zararlı ışınları ile cilt  kanseri riski taşımaktadır. Hastalar çoğunlukla da estetik amaçlarla aldırmak istemektedirler.

Ben Aldırma

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Önce bazı aletlerle ya da büyüteçlerle benin bazı özellikleri dikkate alınarak  kanser şüphesi taşıyıp taşımadığına bakılmalıdır.

Böyle bir şüphe varsa punç biyopsi dediğimiz işlemle küçük doku örnekleri alınır. Çok büyük kanser şüphesi varsa cerrahi yöntem de önerilebilir.
Ben aldırma işlemi ameliyatla (cerrahi eksizyon) ve ameliyatsız olarak yapılmaktadır.

Benlerin Cerrahi Olarak Çıkarılması (Ameliyatla Ben Tedavisi):

Çok büyük bir kanser şüphesi varsa  ameliyat seçeneği düşünülmelidir.Örneğin benin sınırları düzensiz,boyutu aniden artmış,renginde değişme ve kanama oluşmuş benlerde kanser şüphesi fazla olduğundan ben tamamen çıkarılıp incelenmesi gerekebilir.Bu durumda cerrahi olarak sağlam sınırlarla çıkarmak gerekebilir.

Ben ameliyatı sonrası çok ciddi bir iz kalmaktadır. Kanser  şüphesi taşımıyorsa cerrahi olarak çıkarma yerine ameliyatsız ben tedavi yöntemleri olan Lazer, Radyo Frekans ve Elektrokoter yöntemi önerilmektedir.

Ben Ameliyatı Neden Önerilmez?
Öncelikle belirtmeliyiz ki ameliyatlı tedavi önermediğimiz benler kanser şüphesi çok yüksek olmayan benlerdir.

Benin ameliyatla çıkarılabilmesi için benin büyüklüğünün en az 2 katı kadar eliptik kesi yapmak gerekir. Cildin kesilmesi işlemi neşter yada lazer ile yapılmakta olup, operasyon sonrası bu kesi genelde dikiş ile kapatılmaktadır. Hem kesi, hemde dikiş ameliyat sonrası iz bırakan bir sorundur. Yüz bölgesinde yapılan ben ameliyatı çok ciddi bir iz bırakmaktadır. Dilerseniz bir örneği aşağıda görelim.

Ameliyatsız Ben Tedavisi:

Ameliyatsız Ben Tedavi Öneriyoruz! Ben görüntü olarak incelendiğinde kanser şüphesi yüksek değilse ameliyatla alınmasına gerek yoktur. Eğer az da olsa bir şüphe varsa ameliyatsız işlem sonrasında punch biyopsi dediğimiz özel aletlerle doku parçaları alma işlemi yapılır. Sonrasında kalan zemine radyofrekans gibi ameliyatsız yöntemler uygulanabilir.

Vücutta yapılan her müdahalede belli bir oranda iz kalmaktadır. En az iz kalan yöntem radyofrekans ve laser yöntemleridir. Çoğunlukla iz kalmamakla birlikte benin derinliğine ve kişinin yarayı kapatabilme,yeni doku oluşturabilme gücüne bağlı olarak değişen belirginlikte iz kalabilmektedir. Ameliyatsız ben tedavisinde ciltte sadece benin kapladığı alan radyofrekans veya laser yöntemiyle alınmaktadır. Etrafından sağlam doku alınmaz.Bu nedenle kalacak olan iz yalnız benin kapladığı alan kadar bir izdir.

Radyo Frekans: Ses dalgaları kullanılarak ben dokusu yakılır. Buharlaştırma yöntemi olarak da bilinir. Ses dalgaları elektrokoterden farklı olarak çevreye fazla yayılmaz ve daha çabuk iyileşir.Yalnızca benin kapladığı alan kadar açık yara olur. 4-5 gün kadar kabuklu olarak kalır. Kabuk düştükten sonra alttan pembe doku görülür. Giderek pembelik tenin rengini alır.En az oranda  iz kalması için ilk seferde çok derin çalışılmaz. 2 ay sonra kabarıklık veya siyahlık görülürse tekrar biraz daha derince çalışılabilir (rötüş).

Bazı benlerde küçük de olsa kötü huylu olma ihtimali varsa beni radyofrekansla almadan önce patolojik inceleme amaçlı küçük doku örnekleri (punch biyopsi) alınabilir. Doku örneği alındıktan sonra kalan zemine radyofrekans uygulamayla  ben alımı tamamlanabilir.

Kaş,sakal,saçlı deri gibi bölgelerdeki benler radyofrekansla rahatlıkla alınabilir. Kıl kökler etkilenmez,çıkmaya devam eder. Böylece benin kapladığı alan kılsız kalmaz. Ameliyatla alındığında dikiş hattı boyunca kıl olmayacaktır. Bu durum bazen yüzün kılsız bir alanında özellikle kadınlarda üzerinde kıl olan benlerde dezavantaj olabilir. Kıllar çıkmaya devam eder. Ben yarası iyileşince bu bölgeye ,kıllara epilasyon yapılabilir.

Lazerle Ben Tedavisi: Sağlık alanlarında sıkça kullanılan Lazer ben aldırma işlemleri içinde kullanılmakta olup, sadece ciltten kabarık olmayan koyu renkli benlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Bazı koyu benlerde etkisiz kalabilir.

Elektrokoter: Buharlaştırma ile ben tedavisi olarak bilinen yöntem Elektrokoter cihazı ile yapılmaktadır. Katmanlar halinde buharlaştırılan ben cilt yüzeyine kadar uygulanmaktadır. Bu noktadan sonra bir kaç gün kabuklanma olup, sonrasında normal cildiniz belli bir iz olmayacak şekilde ortaya çıkmaktadır. Elektrik yanığı şeklinde olduğundan radyofrekansa göre daha zor iyileşme süreci vardır.

Ben Tedavi Ücretleri Ne Kadar?
Uygulanacak olan tedavi ve alınacak olan ben sayısına göre fiyatlandırma değişmektedir. Ücretsiz muayene ile benin yapısı,biyopsi gerekip gerekmeyeceği belirlenir.

https://www.bentedavisi.com

https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html

https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-ben-tedavisi.html

11 Comments

Add a Comment
 1. hocam merhaba koltuk altımda et beni var aldırmak istiyorum fiyat bilgisi alabilirmiyim .

  1. Ben alma fiyatları büyüklüğüne göre değişmektedir. Yasal prosedürler gereği açık yorumlarda fiyat veremiyorum. 0542 6210888 ve 0212 5727265 numaralı telefondan ,facebook hesabından özel mesajla sorarak öğrenebilirsiniz.

 2. Seher hanım merhaba çukur ne kadar sürede doluyor? Ben alındıktan sonra yüzümüze fondöten sürmemizde bir zarar var mı?

  1. Ben radyofrekansla alındıktan sonra 4-5 gün kadar kabuk kalıyor. Sonra alttan pembe bir doku ile dolduruluyor. Ne kadar dolacağı kişiye göre değişebiliyor. Ben derin olsa bile ilk seansta derin çalışmayıp ne kadar dolacağını görüyoruz.2 ay sonra değerlendiriyoruz,gerekirse yeniden biraz daha derine iniliyor. Pembelik 15 günde geçebileceği gibi birkaç ayda da geçebilir. İşlemden 1 gün sonra fondoten kullanabilirsiniz.

 3. Merhaba
  Vücüdumda küçüklü büyüklü 10 tane ben var fiyatı nedir

  1. Ben alma fiyatı büyüklüğe göre değişebilmektedir. https://www.ideaklinik.com/sgkli-hastalarin-tedavi-fiyatlari-ne-kadar.html linkinden ayrıntılı öğrenebilirsiniz.

   1. Teşekkürler. Ben aldırma sonrasında herhangi bir iz kalıyor mu? Kanser riski nedir?

 4. Seher hanım yaklaşık 10 gün önce ben aldırdım çukur gibi görünüo ne ne önerirsiniz radio frekansla alındı

  1. 10 gün karar vermek için çok erken.Vücut çukurlukları doldurmaya devam edecektir.Göğsünüzden alınan benden bahsediyorsanız zaten bir miktar eski yara izi ve çukurluk varmış.Devam edeceğini açıklamıştım. Dilerseniz telefonla arayabilirsiniz,ayrıntılı bilgi verebilirim.

 5. Ben aldırdım izi kalmaması için hangi kremi önerirsiniz?

  1. Hangi yöntemle alındığını belirtmemişsiniz.Çabuk kapanması ve kolay dolması için bephanthen kullanabilirsiniz. Aşırı skar dokusu (keloid) yapmaya meyilli ciltlerde yara iyileştikten sonra kullanılabilecek kremler vardır. Bu ilaçları işlemi yapan doktorunuzun önermesi daha doğru. Tüm tekniklerde az da olsa iz kalma ihtimali vardır,En az ihtimal radyofrekans yöntemindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Seher ŞİRİN © 2018