Randevu Al Tedavi Fiyatları

Merhaba arkadaşlar konuyu daha net anlamak için öncelikle hastalığı tanımamız gerekir. Hemoroid yada halk arasında Basur olarak tabir edilen hastalık makat iç ve dış kısmında görülmektedir. İç hemoroid daha sık görülen, daha çık kabızlık problemi ile ortaya çıkan bir tür toplardamar hastalığıdır. Kabızlık ile direkt alakası olmasa bile insanlar kabızlığı ıkınarak çözme yoluna gittikleri için toplardamarlarda doku gevşemesine neden olmaktadır.

Basur Nasıl Geçer

1) Makat Kanaması İle Ortaya Çıkar
İç hemoroid belirtileri arasında en dikkat çekici bulgu insanların dışkılama esnasında kanama gördükleridir. Herhangi bir ağrı, yanma olmaksızın görülen bu kanama en ciddi hemoroid belirtisi olup, kesin teşhis için mutlaka bir genel cerrahi (Proctoloji) yani makat hastalıkları uzmanına muayene olmak gerekir. Genellikle anoskop ile yapılan muayenede Anal Fissur yada Hemoroid üzerinde durulmaktadır.

Hemoroid Bitkisel Tedavisi Olur mu?
Yapılan muayene sonucunda hemoroid olduğu kesinleşirse doktorunuz size ilaçla tedavi etmeyi deneyecek, başarılı olmaması halinde ise lazerle hemoroid tedavisi düşünecektir. İlaç ve lazer tedavisi henüz 1. derece iç basur hastalarında geçerli olup, hastalığın ilerlemesi memeleşmesi halinde ise artık RBL ve THD gibi yöntemler gerekmektedir. Dikkat ettiyseniz hastalığın il evresi ve ileri derece olmasında bile bitkisel tedavi yöntemleri hiç geçmiyor.

Bitkisel Hemoroid Tedavisi Mümkün Değildir!
Birinci derecede sadece makatta kanama belirtisi olan Hemoroid tedavi edilmediğinde memeleşme sürecine girer, makat iç kısmında oluşan bu memenin içi sürekli kan doludur. O nedenle makatta kanama problemi gayet normaldir. 3. Derece olduktan sonra hemoroid memesi dışkılama esnasında makat dışına çıkar, kendisi girer yada girmeyerek kişinin kendisi hemoroid memesini makatın içine sokması gerekir. Aksi halde makat dış kısmında kalan meme boğularak tromboze (boğulmuş) basur olacak ve günlerce dayanılmaz ağrılar yaşamanıza neden olacaktır.

2) Hemoroid Memesini Yok Etmek Gerekir!
Evet değerli arkadaşlar bilimsel tedavi yöntemlerinin amacı birinci derece basur hastalığıda dahil olmak üzere oluşan hemoroid memesini yok etmek amaçlıdır. Birinci derece vakalarda lazer ile tahrip etme uygulanmaktadır. 2. 3. Derece olması halinde ise lazer işe yaramayacak olup, RBL (Lastikle Boğma) yöntemi uygulanacaktır. Özel bir cihaz ile toplanan hemoroid memesi ile toplardamar arasında kalan kısma lastik halka takılmaktadır. Hemoroid memesine gelen kanı engelleyen bu halka memenin kan ile beslenememesi sonucu düşmesine neden olmaktadır.

THD ile En Gelişmiş Tedavi Uygulanır!
Lastikle Boğma yöntemi sadece 3. derece hemoroid vakalarına uygulanırken THD ise daha gelişmiş olup, ultrason özelliği olan bir cihaz ile hemoroid memelerini besleyen damar tespit edilerek 4-5 cm yukarıdan bağlanmaktadır. Dilerseniz bu yöntemin nasıl yapıldığını IDEA Klinik hekimlerinin hazırladığı video’dan izleyelim.

Evet değerli arkadaşlar böylesine önemli olan basur hastalığını bitkisel yöntemlerle sizce nasıl tedavi edebileceksin? zaten bitkisel tedavi öneren insanların bir çoğu bu alanda ürünlerin sahibi olduğunu görürsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op. Dr. Seher ŞİRİN © 2018